Blok start maandag 19 oktober 2026 · week −1 (12–18 okt) adaptief ingevuld op Strava-shape · piek ±55 km (wk 18) · taper wk 25 · race zo 18 apr 2027 · Groningen
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 12-10 | Easy | 5 | Easy herstelrondje na de 20K van zaterdag + 4×15 s strides. | Sub-2:00-strategy is live: vorm bewazen met rustige kilometers, geen extra prikkels. |
| di 13-10 | Easy | 5 | Easy 5 km + strides. | Benen licht houden vóór de quality van donderdag. |
| wo 14-10 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy (HR ≤155). | Sociale anchor; bewust onder tempo. |
| do 15-10 | Tempo | 8 | 8 km met 4×2 min @ sub-2:00-tempo (5:38–5:42), 2 min easy tussendoor. HR ≤162. | Laatste echte prikkel vóór Doetinchem: wedstrijdtempo vóélen op het échte doel-cijfer (plan zei 5:50–5:55 voor 2:05 — shape rechtvaardigt 5:40). |
| vr 16-10 | Rust | Rust. | Herstel; glycogeen opslaan. | |
| za 17-10 | Steady | 6 | Runclub 6 km easy-steady (HR ≤158). | Sociaal ritme bewaren; fris eindigen. |
| zo 18-10 | Easy | 5 | Easy 5–6 km heel rustig. | Week afsluiten laag; taper begint morgen. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 19-10 | Rust | Volledige rust (wandelen mag). | Laatste hersteldag in de taper; conditie verandert er niets meer aan. | |
| di 20-10 | Easy | 6 | Easy 6 km + 4×15–20 s strides (vlot, geen sprint). | Benen losmaken; laatste neuromusculaire prikkel zonder vermoeidheid. |
| wo 21-10 | Easy | 5 | Nedap-lunchrun, heel rustig (of rust). | Sociaal moment bewust onder tempo; vóór de race is rust de training. |
| do 22-10 | Tempo | 8 | 8 km met 5×2 min @ sub-2:00-tempo (5:38–5:42), 2 min easy tussendoor. | Laatste prikkel: wedstrijdtempo één keer voelen op het nieuwe doel-cijfer; daarna is alles opladen. |
| vr 23-10 | Rust | Rust. | Taper: glycogeen opslaan. | |
| za 24-10 | Easy | 4 | 4 km los + 3 strides. | Benen wakker houden, één dag vóór de race. |
| zo 25-10 | RACE | 21.1 | RACE Halve Marathon Doetinchem (start ±11:00) — eerste 10 km bewust 5:40–5:45/km (HR ≤162), daarna vrij; doel sub-2:00. Plan B: iets terug naar 5:55 als het voelt als dwang. | Checkpoint-halve: de 20K zaterdag (5:20, HR 158) zegt dat 2:05 te conservatief was. Bewijs opbouwen, niet forceren. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 26-10 | Rust | Rust na de race. | Herstel is deel van het plan; wandelen mag. | |
| di 27-10 | Easy | 5 | Easy 5 km, bewust rustig. | Rustig weer bewegen; spierpijn mag meelopen. |
| wo 28-10 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun 5–6 km easy. | Sociale anchor van het blok; tempo volgt de groep, HR ≤155. |
| do 29-10 | Kracht | Core/heupen 30–40 min. | Core-ritme weer in de week brengen. | |
| vr 30-10 | Rust | Rust. | Herstel. | |
| za 31-10 | Steady | 8 | Runclub 8 km easy-steady. | Sociaal; fris eindigen. |
| zo 01-11 | Easy | 6 | Easy 6–8 km rondje. | Week afsluiten op volume-onderhoud. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 02-11 | Tempo | 8 | 6×3 min @ tempo (5:30–5:45), 2 min easy tussendoor, incl. in/uitloop. Daarna kracht benen 30–40' (split squat, RDL, calf+tib). | Eerste tempo-prikkel van het blok; kracht direct eráán gekoppeld (harde dag = harde dag). |
| di 03-11 | Rust | Rust. | Herstel rond de eerste quality. | |
| wo 04-11 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Tussen kwaliteit door herstellen; sociaal. |
| do 05-11 | Kracht | Core/heupen 30 min + evt. 3–4 km heel los. | Heupstabiliteit; joggetje mag. | |
| vr 06-11 | Rust | Rust. | Fris naar het weekend. | |
| za 07-11 | Steady | 14 | Langere easy run 14 km. | Sociaal, easy-steady. Geen runclub deze week; tempo laag. |
| zo 08-11 | Lange | 15 | Lange duurloop 15 km easy (6:00–6:15). | Fundament: aërobe duur op gesprekstempo. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 09-11 | Rust | Rust. | Volledige rust. | |
| di 10-11 | Easy | 6 | Easy 6 km + strides; géén tempo deze week. | Fris houden naar de ZH-nacht zaterdag. |
| wo 11-11 | Easy | 5 | Nedap-lunchrun heel rustig. | Bewust rustig vóór de race. |
| do 12-11 | Kracht | Core/heupen + evt. 3 km los. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Licht; geen nieuwe prikkels. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 13-11 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Taper naar zaterdag. | |
| za 14-11 | RACE | 19 | Ochtend: runclub 12 km easy · 19:00: RACE Zevenheuvelennacht 7 km, met vrienden. | Beide easy — pacen voor vrienden, geen persoonlijke tijd neerzetten. Ochtendronde is de opwarming. |
| zo 15-11 | Easy | 8 | 8 km recovery (of rust als de benen kapot zijn). | Race-herstel; optionele dag. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 16-11 | Tempo | 8 | 6×3 min @ tempo (5:30–5:45) + kracht benen 30–40'. | Opbouw van de quality-dag. |
| di 17-11 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| wo 18-11 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal, herstellend. |
| do 19-11 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Stabiliteit. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 20-11 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 21-11 | Steady | 14 | Langere easy run 14 km. | Sociaal. Geen runclub deze week; tempo laag. |
| zo 22-11 | Lange | 16 | Lange duurloop 16 km easy. | Duurfundament — meest vermoeiende run van de week is de lange, niet de intervals. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 23-11 | Tempo | 10 | 2×12 min @ tempo (5:35–5:45), 3 min easy tussendoor + kracht benen. | Langere tempo-blokken: drempel-kracht opbouwen. |
| di 24-11 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| wo 25-11 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 26-11 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Stabiliteit. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 27-11 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 28-11 | Steady | 12 | Runclub 12 km. | Sociaal. Runclub-zaterdag om de week. |
| zo 29-11 | Lange | 18 | Lange duurloop 18 km easy; drinken onderweg testen. | Eerste 18er; drink-strategie oefenen vóór de echte lange blokken. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 30-11 | Rust | Rust. | Cutback-week: volume ~-15%. | |
| di 01-12 | Easy | 6 | Easy 6 km + strides (geen quality). | Absorptieweek: vermoeidheid laten wegzakken. |
| wo 02-12 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 03-12 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Onderhoud. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 04-12 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 05-12 | Steady | 14 | Langere easy run 14 km. | Sociaal. Geen runclub deze week; tempo laag. |
| zo 06-12 | Lange | 13 | Lange duurloop 13 km easy. | Korter, maar wel lopen — ritme behouden. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 07-12 | Tempo | 8 | 6×3 min @ tempo + kracht benen. | Quality terug na cutback. |
| di 08-12 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| wo 09-12 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 10-12 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Stabiliteit. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 11-12 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 12-12 | Steady | 12 | Runclub 12 km. | Sociaal. Runclub-zaterdag om de week. |
| zo 13-12 | Lange | 20 | Lange duurloop 20 km; vanaf 75–80 min een gel testen. | Eerste 20er + eerste voedingstest: leren eten terwijl je loopt. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 14-12 | Tempo | 10 | 2×12 min @ tempo + kracht benen. | Drempelwerk. |
| di 15-12 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| wo 16-12 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 17-12 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Stabiliteit. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 18-12 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 19-12 | Steady | 14 | Langere easy run 14 km. | Sociaal. Geen runclub deze week; tempo laag. |
| zo 20-12 | Lange | 20 | Lange duurloop 20–21 km + gel vanaf 75'. | Volumepiek fase 1; voeding herhalen tot het automatisme wordt. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 21-12 | Tempo | 8 | 6×3 min @ tempo + kracht benen. | Kernsessie staat vast, rest buigt om feestdagen. |
| di 22-12 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Feestweek start. | |
| wo 23-12 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 24-12 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Onderhoud. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 25-12 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel (of feestdag-flex). | |
| za 26-12 | Steady | 12 | Runclub 12 km (of 6 km somber-versie later op de dag). | Sociaal. Runclub-zaterdag om de week. |
| zo 27-12 | Lange | 14 | Lange 14 km easy. | Korter wegens feestweek; kernsessions blijven staan. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 28-12 | Rust | Rust. | Rust vóór de cross. | |
| di 29-12 | Easy | 6 | Easy 6 km, rustig. | Ritme behouden vóór woensdag. |
| wo 30-12 | RACE | 15 | Eindjaarcross Vorden 15 km easy-steady (alternatief: 10 km stevig). Zand + bos: trail/cross-schoenen. | Kracht- en stabiliteitsprikkels op zand: enkels en keten sterker maken voor het marathonblok. |
| do 31-12 | Rust | Rust; evt. licht core. | Cross = de prikkel van de week. | |
| vr 01-01 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 02-01 | Steady | 14 | Langere easy run 14 km easy-steady. | Sociaal. Geen runclub deze week; tempo laag. |
| zo 03-01 | Easy | 8 | 8–12 km easy. | Volume netjes hóuden zonder race-meebeten rust. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 04-01 | Tempo | 10 | 2×12 min @ tempo + kracht benen. | Quality na de cross-week. |
| di 05-01 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| wo 06-01 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 07-01 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Stabiliteit. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 08-01 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Fris naar Montferland-week. | |
| za 09-01 | Steady | 12 | Runclub 12 km. | Sociaal. Runclub-zaterdag om de week. |
| zo 10-01 | Lange | 18 | Lange duurloop 18 km easy. | Laatste volle week vóór Montferland. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 11-01 | Rust | Rust. | Race-week. | |
| di 12-01 | Easy | 6 | Easy 6 km + evt. lichte benen. | Bewust makkelijk; race zondag. |
| wo 13-01 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun heel rustig. | Sociaal, bewust onder tempo. |
| do 14-01 | Kracht | Lichte core + evt. 3 km los. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Geen nieuwe prikkels. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 15-01 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Taper naar zondag. | |
| za 16-01 | Easy | 4 | 4 km los + strides. | Benen wakker. |
| zo 17-01 | RACE | 21.1 | RACE Halve Marathon Montferland — effort-controlled ~5:55/km, HR ≤165 op de heuvels; NIET all-out. | Lange inspanning met krachtcomponent (heuvels): een 21 km 'lange run' op racedag, geen piek. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 18-01 | Rust | Rust. | Herstelweek na heuvelrace. | |
| di 19-01 | Easy | 5 | Easy 5 km. | Rustig hervatten. |
| wo 20-01 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 21-01 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Terug in ritme. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 22-01 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 23-01 | Steady | 12 | Runclub 12 km. | Sociaal. Runclub-zaterdag om de week. |
| zo 24-01 | Lange | 10 | Lange duurloop 9–10 km easy. | Duurloop laag houden: opbouw krijgt rust eraan vast. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 25-01 | Tempo | 8 | 6×3 min @ tempo + kracht benen. | Blokbasis (mei-niveau) terug opbouwen. |
| di 26-01 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| wo 27-01 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 28-01 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Stabiliteit. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 29-01 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 30-01 | Steady | 14 | Langere easy run 14 km. | Sociaal. Geen runclub deze week; tempo laag. |
| zo 31-01 | Lange | 22 | Lange duurloop 22 km easy. | Langste run sinds mei: vertrouwen op gesprekstempo, geen tempo-experimenten. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 01-02 | Tempo | 10 | 2×12 min @ tempo + kracht benen. | Drempelwerk bij verhoogd volume. |
| di 02-02 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| wo 03-02 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 04-02 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Stabiliteit. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 05-02 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 06-02 | Steady | 12 | Runclub 12 km. | Sociaal. Runclub-zaterdag om de week. |
| zo 07-02 | Lange | 23 | Lange duurloop 22–23 km + ontbijt-timing testen (2,5–3 uur vóór start). | Lange + race-ontbijt-oefening: alles wat de marathon nodig heeft, nu proberen. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 08-02 | Rust | Rust. | Cutback. | |
| di 09-02 | Easy | 6 | Easy 6 km + strides (geen quality). | Absorptieweek. |
| wo 10-02 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 11-02 | Kracht | Core/heupen 30 min. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Onderhoud. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 12-02 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 13-02 | Steady | 14 | Langere easy run 14 km. | Sociaal. Geen runclub deze week; tempo laag. |
| zo 14-02 | Lange | 16 | Lange 16 km easy. | Korte cutback-herstelversie. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 15-02 | Tempo | 8 | 6×3 min @ tempo; daarna calf/tib als dagdosis. | Quality; kracht nu minimaal maar vast. |
| di 16-02 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Kracht schakelt hier terug naar 1×/week (core) + dagelijkse calf/tib. | |
| wo 17-02 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 18-02 | Kracht | Core/heupen 30 min + evt. 4 km recovery-lopen. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Lichte recovery-loppies mogen nu. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 19-02 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 20-02 | Steady | 12 | Runclub 12 km. | Sociaal. Runclub-zaterdag om de week. |
| zo 21-02 | Lange | 24 | Lange 24 km easy, gel vanaf 80'. | Eerste 24er: fysieke zekerheid vóór de piekweek. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 22-02 | Tempo | 10 | 2×12 min @ tempo + calf/tib. | Laatste echte drempelprikkel; fris naar de piekweek. |
| di 23-02 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| wo 24-02 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 25-02 | Kracht | Core + 4 km recovery. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Onderhoud. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 26-02 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 27-02 | Steady | 14 | Langere easy run 14 km. | Sociaal. Geen runclub deze week; tempo laag. |
| zo 28-02 | Lange | 25 | Lange 25 km incl. vólledige race-voedingsrepetitie (gel elke 45 min vanaf 75'). | Volumepiek van het blok. Wat hier werkt, is het marathon-voedingsplan. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 01-03 | Rust | Rust. | Cutback; volume -20%. | |
| di 02-03 | Easy | 6 | Easy 6 km + strides. | Cutback: quality eruit. |
| wo 03-03 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 04-03 | Kracht | Core kort. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Onderhoud. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 05-03 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 06-03 | Steady | 12 | Runclub 12 km. | Sociaal. Runclub-zaterdag om de week. |
| zo 07-03 | Lange-MT | 18 | Lange 18 km waarvan 8 km @ marathontempo (5:55–6:00, eerste trap in de MT-ladder) ná 5 km opwarming. | Eerste echte MT-contact: wedstrijdtempo leren dragen binnen een vermoeide run. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 08-03 | Rust | Rust. | Race-week. | |
| di 09-03 | Easy | 6 | Easy 6 km + strides. | Fris vóór zaterdag. |
| wo 10-03 | Easy | 5 | Nedap-lunchrun heel rustig. | Sociaal, bewust onder tempo. |
| do 11-03 | Kracht | Lichte core. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Geen nieuwe prikkels. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 12-03 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Opladen. | |
| za 13-03 | RACE | 30 | RACE Kastelenloop Vorden 30 km @ 5:55–6:05/km — dress rehearsal: zelfde ontbijt, gels elke 45 min vanaf 75', wedstrijdschoeisel. | Commit-gate: onder 2:52 (5:45/km) → 4:00-groen; 2:52 tot 2:58 (5:45–5:55) → 4:15-basis; trager → 4:15 blijft de pacing. |
| zo 14-03 | Easy | 8 | 8 km easy óf rust. | Race-herstel op gevoel. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 15-03 | Rust | Rust. | Herstelweek na de 30 km. | |
| di 16-03 | Easy | 5 | Easy 5 km. | Rustig hervatten. |
| wo 17-03 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 18-03 | Kracht | Core/heupen kort. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Onderhoud. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 19-03 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 20-03 | Steady | 12 | Runclub 12 km. | Sociaal. Runclub-zaterdag om de week. |
| zo 21-03 | Lange | 13 | Lange 12–14 km easy. | Duurloop laag; blok herstelt vóór de laatste scherpe week. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 22-03 | Tempo | 8 | 6×3 min @ tempo + strides. | Laatste snelle prikkel-paar weken vóór de race. |
| di 23-03 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| wo 24-03 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 25-03 | Kracht | Core kort. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Onderhoud. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 26-03 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 27-03 | Steady | 14 | Langere easy run 14 km. | Sociaal. Geen runclub deze week; tempo laag. |
| zo 28-03 | Lange-MT | 20 | Lange 20 km waarvan 8 km @ MT in het 2e uur. | Laatste MT-blok in een vol vermoeide context. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 29-03 | Tempo | 9 | 2×10 min @ tempo. | Laatste harde dag van de scherpe fase; daarna brugweek, dan alleen nog opladen. |
| di 30-03 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| wo 31-03 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal. |
| do 01-04 | Rust | Core kort / rust. | Fris houden. | |
| vr 02-04 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 03-04 | Steady | 12 | Runclub 12 km easy-steady. | Sociaal. Runclub-zaterdag om de week. |
| zo 04-04 | Lange-MT | 16 | Lange 16 km waarvan 6 km @ MT. | MT-gevoel nog één keer bevestigen. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 05-04 | Rust | Volledige rust. | Brugweek na de scherpe fase; volume daalt verder. | |
| di 06-04 | Easy | 6 | Easy 6 km + strides. | Ritme bewaren; geen quality meer in dit blok. |
| wo 07-04 | Easy | 6 | Nedap-lunchrun easy. | Sociaal; bewust rustig. |
| do 08-04 | Kracht | Lichte core + evt. 4 km los. Aansluitend 45–60′ fiets of powerhike, heel laag-intens. | Onderhoud; geen nieuwe prikkels. Extra duur zonder tibia-slag. | |
| vr 09-04 | Rust | Rust. Evt. 45–60′ rustige hike of fiets. | Herstel. | |
| za 10-04 | Steady | 14 | Langere easy run 14 km easy-steady. | Sociaal; fris eindigen. Geen runclub deze week; tempo laag. |
| zo 11-04 | Lange | 14 | Lange 14 km easy. | Laatste nette lange vóór de race-week; daarna alleen nog kort. |
| Dag | Categorie | Km | Sessie | Doel |
|---|---|---|---|---|
| ma 12-04 | Rust | Volledige rust. | Race-week begint. | |
| di 13-04 | Easy | 8 | Easy 8 km + 3 strides. | Laatste echte trainingsdag; dan alleen opladen. |
| wo 14-04 | Easy | 5 | Nedap-lunchrun heel rustig (mag ook volledige rust zijn). | Sociaal bewaren maar geen vermoeidheid accepteren. |
| do 15-04 | Easy | 6 | 6 km easy + strides + korte core. | Frisse benen houden; alles tot hier was de race-preparatie. |
| vr 16-04 | Rust | Volledige rust; carb-loading begint (normaliteit: iets meer koolhydraten, geen experimenten). | Glycogeen vullen vóór de 42,195 km. | |
| za 17-04 | Easy | 4 | 4 km los + 2 strides; outfit + rugzak (gels, pins) klaarleggen. Optie: hotel Groningen za 17 apr (rit van huis = 164 km / ~2u19). | Benen wakker + mentale rust; race-morgenrit kan niet als schatting worden gezien, kies vóóraf. |
| zo 18-04 | RACE | 42.2 | MARATHON GRONINGEN (2e editie), start/finish Zernike Campus — starttijd 2027 nog niet gepubliceerd (2026-editie: 10:30). Plan A: 5:41/km → 4:00 (HM-split exact 2:00:00, 10 km rond 56:53) · Plan B: 6:02/km → 4:15. Gels elke 45 min vanaf 75'. Laatste 7 km: vorm vasthouden, tempo loslaten mag. | De dag zelf: A 4:00 (5:41/km), B 4:15 (6:02/km) of C uitlopen — de keuze volgt de Kastelenloop-uitslag en de zuiverheid van de taper. |
| Datum | Race | Rol in het plan | Status |
|---|---|---|---|
| Sun 25-10-2026 10:00 | Halve Marathon Doetinchem 21,1 km | Doel sub-2:00 (plan B 2:05) | ingeschreven ✓ |
| Sat 14-11-2026 19:00 | Zevenheuvelennacht 7 km 7 km | Speed-prikkel → nu: easy, pace voor vrienden | gepland |
| Wed 30-12-2026 13:30 | Oudejaarscrossloop Vorden 15 km | Kracht/stabiliteit op zand | ingeschreven ✓ — geen daginschrijving |
| Sun 17-01-2027 10:00 | Halve Marathon Montferland 21,1 km | Heuvels = krachtprikkels, effort-controlled ~5:55 | ingeschreven ✓ |
| Sat 13-03-2027 10:00 | Kastelenloop Vorden 30 km 30 km | Dress rehearsal + commit-gate (5:55–6:05/km; onder 2:52 = groen voor 4:00) | gepland — datum checken |
| Sun 18-04-2027 10:30 | Marathon Groningen (2e editie) 42,195 km | A-race — Doel A 4:00 (5:41/km) · Doel B 4:15 (6:02/km); start/finish Zernike Campus | ingeschreven ✓ (19 okt 2026) |
Blauw = plan · goud = raceweek · grijs = afgeronde week (actueel gelopen)
Grijs = afgeronde week · blauw = plan · goud = raceweek
Grijs = afgeronde week · blauw = plan · goud = raceweek
Records = snelste moving-pace binnen afstandsband uit de eigen Strava-DB; geen officiële uitslagcheck.
| Datum | Afstand | Tempo | HR | Naam |
|---|---|---|---|---|
| 2026-11-02 | 8.0 km | 5:24 | 154 | Evening Run | 8K |
| 2026-10-31 | 8.1 km | 5:55 | 144 | Morning Run x Achterhoekse Runclub |
| 2026-10-28 | 7.1 km | 4:47 | 165 | Afternoon Run | 7K |
| 2026-10-25 | 21.5 km | 5:09 | 164 | Bax Halve Marathon Doetinchem | 21.1KM |
| 2026-10-24 | 4.2 km | 5:57 | 145 | Morning Run |
| 2026-10-21 | 7.5 km | 5:46 | 151 | Nedap Lunch Run |
| 2026-10-17 | 10.3 km | 6:06 | 150 | Morning Run x Achterhoekse Runclub |
| 2026-10-16 | 6.4 km | 5:36 | 151 | Nedap Lunch Run | 6K |
| 2026-10-14 | 5.0 km | 6:08 | 145 | Lunch Run | 5K |
| 2026-10-10 | 20.0 km | 5:20 | 158 | Afternoon Run | 20K |
| Situatie | Tempo | Hartslag | Toelichting |
|---|---|---|---|
| Rust/easy | 6:00–6:15 /km | HR ≤150–155 | Gesprekstempo verhouden; op de meeste kilometers. Voelt 'te makkelijk' — dat is de bedoeling. |
| Steady (runclub/groep) | 5:45–5:55 /km | HR ≤158 | Comfortabel; het sociale tempo dat niet harder gaat dan afgesproken. |
| Tempo (quality, drempel) | 5:30–5:45 /km | HR 160–170 | Comfortabel-hard; je kunt max ~2×12 min volhouden. Voelt beheersbaar, niet pijnlijk. |
| Marathontempo (MT) | 5:41 /km (doel 4:00) | HR 160–165 laat in de race | Gestaffeld: 5:55–6:00 (dec–jan) → 5:50 (feb) → 5:41 (mrt–apr). De 4:15-lijn = 6:02. |
| Halve checkpoint (Doetinchem) | 5:40–5:45 eerste 10 km | HR 158–163, plan B: 5:55 | Doel sub-2:00 (bewezen door 20K-strava op 5:20/HR 158). Plan B 2:05 als de benen zeggen nee; pacing boven PR. |
| 7 km Zevenheuvelennacht (avond) | Easy — pace voor vrienden | HR laag | Geen persoonlijke tijd neerzetten; sociaal uitje, geen PR. |
| 30 km Kastelenloop | 5:55–6:05 /km | HR ≤158–162 | ±2:55–3:01. Commit-gate: onder 2:52 → 4:00; tot 2:58 → 4:15. |
| Strides | 15–20 s vlot (~MT-gevoel) | na de run | Niet sprinten; vorm en turnover, nooit vermoeiend. |
| Lange duurloop | 6:00–6:15 /km | HR ≤155 | Gemak eerste ~70%, laatste km's mogen makkelijker worden dan sneller. |
| Fueling | 30–40 g koolhydraten / 45 min | vanaf 75–90 min | Gels/pins + water; altijd getraind op lange runs, nooit nieuws op racedag. |
| Oefening | Dosis | Doel | Nerd-notitie |
|---|---|---|---|
| D | I | — | |
| Split squats | 3×8–10 per been | Knietracking + eenzijdige stabiliteit: loopfase-kracht. | Gewicht laat heten hardlopen: techniek boven load. |
| Romanian deadlift (dumbbell) | 3×8–10 | Achterketen/hamstrings: duwkracht + bescherming tegen hamstring/kuitoverbelasting. | Kanteling van heup niet rug. |
| Calf raises (rechtbeen) | 3×15 + extra set na elke run | Kuil/spier voor achilles en tibiacapaciteit — jouw schijneverhaal-preventie. | Zwaar genoeg; full range of motion. |
| Tibialis raises | 2×15 | Frontshin-spierkracht: directe shin-splints-preventie. | Elke dag micro-dosis mag. |
| Step-ups op lage box | 2×10 per been | Kraam + enkels in loop-specifieke hoek. | Knie niet naar binnen laten klappen. |
| Single-leg glute bridge | 2×10 per been | Glutes/hamestabiliteit voor push-off. | Bezitje heupen gestrekt. |
| D | O | — | |
| Plank + side plank | 3×45–60 s + 2×30 s per zij | Trunk-stabiliteit: houding vasthouden in de late marathon. | Niet door de onderrug zakken. |
| Pallof press | 2×10 per zij | Roterende stabiliteit (loop-armen-tegenheupen beweging). | Trunk blijft weg van de trekkracht. |
| Glute bridge / hip thrust | 3×10–12 | Glute-power voor push-off. | Voelen in de bil, niet in de rug. |
| Dead bug | 2×8 per zij | Trunk-control bij afwisselende arm/been-bewegingen (looppatroon). | Lumbaalrug blijft gedrukt. |
| D | a | g | e |
| Calf raises 2×15 + tib raises 2×15 | ná elke run | Lage-barrière, grote opbrengst: tibia/achilles-capaciteit opmetselen over maanden. | Dit is de verzekerde preventie na Jul'26. |
| F | a | s | e |
| Vol volume: wk 2–16 (2×/wk). Wk 17–21: 1×/wk (core) + dagelijkse calf/tib. Wk 22–24: alleen dagelijkse calf/tib. | Kracht steunt de marathon, maar moet hem nooit in de weg zitten. | Geen nieuwe oefeningen binnen 2 weken voor een race. |